fbpx

Zprávy

Evergrande chce získat povolení na restrukturalizaci dluhu začátkem příštího roku 

Developerská společnost China Evergrande Group, která se potýká s problémy, chce získat podporu svých věřitelů pro návrh restrukturalizace dluhu již koncem února, uvedli v pondělí právníci společnosti. 

Evergrande, kdysi největší čínský developer, se nyní ocitá v ohnisku krize realitního sektoru. Její zahraniční dluh v hodnotě 22,7 miliardy dolarů, včetně půjček a soukromých dluhopisů, je po zmeškání splátek na sklonku loňského roku pokládán za nesplacený. 

Společnost Evergrande, jejíž celkové závazky dosahují výše 300 miliard dolarů, zahájila v letošním roce jeden z největších restrukturalizačních procesů dluhu v Číně, neboť má jen několik možností financování a navíc se její prodej nemovitostí zpomaluje. 

Evergrande plánuje do konce února nebo začátkem března vypracovat návrhy na restrukturalizaci dluhu, sdělili právníci developera u hongkongského soudu, který odložil žalobu na likvidaci developera do 20. března 2023. 

Agentura Reuters začátkem tohoto měsíce uvedla, že Evergrande v listopadu podepíše s držiteli dluhopisů smlouvy o mlčenlivosti, aby se tak připravila na prosincová jednání, jejichž podmínky by měly být finalizovány začátkem následujícího roku. 

Čínský investor s nemovitostmi a automobily Fangchebao (FCB), který je součástí společnosti Evergrande, podal v červnu v Hongkongu žádost o likvidaci, neboť developer nedodržel dohodu o zpětném odkupu akcií. 

Evergrande a její hlavní offshorová věřitelská skupina se proti žádosti o likvidaci ohradily s tím, že developer aktivně pokračuje v restrukturalizaci offshorového dluhu v zájmu všech svých věřitelů. 


Zdroj: investing.com 

Sdílet

Další zprávy

Stáhněte si e-booky ZDARMA!

ZDARMA

Nejčtenější

Chci zaslat e-booky na můj email

Registrace

Osobní schůzka