fbpx

Zprávy

Proč může společnost Nvidia na tomto důležitém trhu dále růst?

americky vyrobce grafickych karet nvidia, a logo
Stačí trh datových center k uspokojení investorů společnosti Nvidia?
Společnost Nvidia a nedávná zpráva, že její produkty budou použity k modernizaci superpočítače Berzelius na univerzitě ve švédském Linköpingu. Superpočítač bude využívat různé produkty společnosti Nvidia, od řešení infrastruktury datových center až po četná softwarová řešení.

Wall Street začíná vyhlídky společnosti Nvidia hodnotit pozitivně.

Akcie společnosti Nvidia byly v posledních třech měsících v dobré formě a akcie výrobce čipů vzrostly o více než 50 %, protože se zdá, že investoři po hrozivém roce 2022 opět získali důvěru v akcie polovodičových společností.

Barclays zaujala pozitivní postoj k výrobcům čipů s působností na trzích datových center, chytrých telefonů a osobních počítačů (PC).

Společnost Nvidia se spoléhá na datová centra a osobní počítače, které tvoří velkou část jejích příjmů. Může také těžit z rostoucího využívání aplikací umělé inteligence, které vyžadují obrovský výpočetní výkon v datových centrech, který poskytují grafické procesory (GPU) společnosti Nvidia. Barclays proto zvýšila cílovou cenu akcií Nvidia ze 170 na 250 USD. Aktualizovaná cílová cena představuje 29% nárůst oproti současné úrovni.

Podnikání v oblasti datových center navíc vyprodukovalo 64 % celkových příjmů výrobce čipů, což znamená, že může se společností výrazně pohnout.

Silné výsledky v oblasti datových center budou klíčem k růstu společnosti Nvidia ve fiskálním roce 2024. Analytici předpokládají, že společnost ve fiskálním roce 2024 dosáhne 9% nárůstu tržeb na 29,3 miliardy dolarů a také 32% nárůstu zisku.

Společnost Nvidia může být schopna splnit nebo dokonce překonat odhady Wall Street, protože se chystá vstoupit na nový trh. Serverové procesory (centrální procesory) ARM tohoto výrobce čipů se na trhu objeví v roce 2023 a Nvidia na tento trh útočí v příhodnou chvíli. Očekává se, že procesory ARM získají do roku 2025 čtvrtinu trhu serverových procesorů oproti 7,1 % ve druhém čtvrtletí roku 2022.

Společnost Grand View Research odhaduje, že prodej grafických procesorů pro datová centra by mohl do roku 2030 růst tempem 23,5 % ročně, a to mimo jiné díky jejich využití v superpočítačích, aplikacích umělé inteligence, lékařském zobrazování a výzkumu léčiv.

Zdravé vyhlídky trhu s CPU a GPU pro datová centra by tedy mohly být pro společnost Nvidia příjemným větrem do zad v letošním roce i v letech následujících. Společnost by díky katalyzátoru datových center mohla dosáhnout rychlejšího růstu, než se očekávalo, a akcie by díky tomu mohly zamířit výše.

Zdroj: www.fool.com

Sdílet

Další zprávy

Stáhněte si e-booky ZDARMA!

ZDARMA

Nejčtenější

Chci zaslat e-booky na můj email

Registrace

Osobní schůzka