fbpx

Zprávy

Indická rupie má tendenci zotavení v důsledku mírného poklesu dolaru 

Očekává se, že indická rupie se zotaví z rekordního minima vůči americkému dolaru. Zároveň bude replikovat mírné oživení ostatních asijských měn. Rupie zřejmě otevře kolem 81,45 za dolar poté, co v pondělí klesla na rekordní minimum v hodnotě 81,6225. 

Místní měna byla svědkem rychlého poklesu poté, co sklouzla pod klíčovou hranici 81,45 za dolar, na níž se v pondělí nacházela.  

Rupie byla svědkem rychlého poklesu poté, co sklouzla pod úroveň 80. Za poslední čtyři obchodní seance se snížila o zhruba 2,4 %. 

Indická centrální banka (Reserve Bank of India) zasahovala, aby zpomalila tempo poklesu rupie, a podle obchodníků občas přeprodávala dolary celkem agresivním tempem. 

Dolarový index (DXY) se během obchodování v Asii snížil na úroveň 113,85 a zastavil tak růst, který ho vynesl na dvacetiletá maxima, neboť jisté zmírnění averze k riziku snížilo poptávku po bezpečné měně.  

Někteří obchodníci se zamýšleli nad tím, zda růst dolaru nebyl příliš rychlý a zda nehrozí výrazné oslabení. 

Asijské měny se dočkaly oddechového času po výprodeji a posílily až o 0,3 %. Kontrakty na americké akcie vzrostly a index SGX Nifty signalizoval, že indické akcie se zřejmě zotaví z dvouměsíčního minima. 

Výnosy státních dluhopisů signalizovaly, že výhled pro asijské měny a riziková aktiva zůstává i nadále výzvou.  

V pondělí dvouleté výnosy státních dluhopisů vzrostly na 15leté maximum v důsledku dalšího výrazného zvýšení úrokových sazeb ze strany amerického Fedu. 

K pochybnostem ze strany investorů přispěla rovněž volatilita britské libry a britského dluhopisového trhu.  

Prezident Fedu Raphael Bostic v pondělí uvedl, že aktuální události ve Velké Británii by mohly vyvolat ekonomické napětí v Evropě a ve Spojených státech. 


Zdroj: tradingview.com 

Sdílet

Další zprávy

Stáhněte si e-booky ZDARMA!

ZDARMA

Nejčtenější

Chci zaslat e-booky na můj email

Registrace

Osobní schůzka