fbpx

Zprávy

Evropské akciové futures vzrostly, podpora bankovního sektoru zlepšila náladu na trzích.

Očekává se, že evropské akciové trhy v pátek otevřou růstem, protože náladu podpořily kroky v Evropě i ve Spojených státech na podporu věřitelů, kteří se ocitli pod tlakem, což pravděpodobně zabránilo plnohodnotné bankovní krizi.

V 03:00 SEČ (07:00 SEČ) se futures kontrakt DAX v Německu obchodoval o 0,4 % výše, futures kontrakt CAC 40 ve Francii stoupl o 0,1 % a futures kontrakt FTSE 100 ve Velké Británii vzrostl o 0,8 %.
Řada velkých amerických bank ve čtvrtek vložila do First Republic Bank (NYSE:FRC) vklady v hodnotě 30 miliard USD, čímž se snažila podpořit věřitele, který se ocitl ve vleku krize vyvolané minulý týden úpadkem dvou dalších regionálních amerických věřitelů.

Následovalo tak středeční pozdní oznámení, že problémová evropská banka Credit Suisse (SIX:CSGN) obdržela finanční záchranný kruh od Švýcarské národní banky, čímž posílila svou likviditu, protože se po řadě skandálů v posledních letech potýká s výrazným odlivem klientů.

Evropská centrální banka ve čtvrtek zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů, což naznačuje, že tvůrci politiky jsou i nadále přesvědčeni, že bankovní sektor v regionu bude schopen zvládnout další zpřísňování měnové politiky i v těchto problémových časech.

Konečné údaje o indexu spotřebitelských cen v eurozóně budou zveřejněny později během seance v řídkém kalendáři zveřejňovaných ekonomických údajů a očekává se, že v únoru inflace meziměsíčně vzrostla o 0,8 %, což je meziročně o 8,5 %.

Z podnikových zpráv bude v centru pozornosti bankovní sektor, přičemž agentura Bloomberg uvedla, že banky UBS (SIX:UBSG) a Credit Suisse jsou proti nucené fúzi, která by byla možným řešením přetrvávajících problémů druhé jmenované banky.

Jinde společnost Sanofi (EPA:SASY) uvedla, že v příštím roce sníží ceníkové ceny svého nejpředepisovanějšího inzulínu Lantus v USA v návaznosti na podobné kroky amerických konkurentů.

Ceny ropy v pátek vzrostly díky naději, že OPEC a jeho spojenci zareagují na prudký výprodej, ke kterému došlo v týdnu v důsledku obav, že bankovní krize poškodí globální hospodářskou aktivitu.

Zprávy naznačily, že ministři energetiky Saúdské Arábie a Ruska se ve čtvrtek sešli v Rijádu, aby projednali případné kroky na podporu trhu s ropou, který je na cestě k největší týdenní ztrátě v tomto roce.
Poradní výbor Organizace zemí vyvážejících ropu a jejich spojenců včetně Ruska, skupina známá jako OPEC+, se sejde 3. dubna.

Do 03:00 SEČ se futures kontrakty na americkou ropu obchodovaly o 0,4 % výše na úrovni 68,65 USD za barel, zatímco kontrakt na ropu Brent vzrostl o 0,4 % na 75,03 USD.

Oba benchmarky se v tomto týdnu dostaly na nejnižší úrovně za více než rok a jsou připraveny zaznamenat týdenní pokles o přibližně 10 %, což je největší pokles od prosince.

Kromě toho futures na zlato vzrostly o 0,7 % na 1 936,80 USD/oz, zatímco měnový pár EUR/USD se obchodoval o 0,6 % výše na úrovni 1,0665.

zdroj: www.investing.com

Sdílet

Další zprávy

Stáhněte si e-booky ZDARMA!

ZDARMA

Nejčtenější

Chci zaslat e-booky na můj email

Registrace

Osobní schůzka