fbpx

Zprávy

Americký dolar se na základě očekávání Fedu odráží od dna 

Dolar v pondělí umazal předchozí ztráty, když představitel Fedu předložil argumenty pro budoucí navýšení úrokových sazeb. Zatímco australský dolar se propadl kvůli obavám z nepokojů v souvislosti s restrikcemi v Číně.  

Ve středu budou zveřejněny komentáře předsedy Fedu Jeroma Powella, který bude pozorovat nové signály ohledně dalšího zpřísňování.  

A v pátek budou také zveřejněny klíčové údaje o zaměstnanosti v USA za listopad. Očekává se, že americká centrální banka na svém zasedání ve dnech 13. a 14. prosince zvýší sazby o dalších 50 bazických bodů. 

„Trhy se ocitly na jakémsi mrtvém bodě, pokud jde o jejich vyhlídky. Dobře vědí, že Fed zvýší sazby, ale nejsou si jisti, o kolik a kdy,“ sdělil Joseph Trevisani, hlavní analytik serveru FXStreet.com. 

Trevisani dále poznamenal, že část nedávného poklesu je zřejmě způsobena tím, že investoři a obchodníci si před koncem roku připisovali zisky, přičemž řada tradingových firem v prosinci omezila svou aktivitu. 

Jedná se o první býčí den na dolarovém indexu od maxima dosaženého 28. září a je to poprvé od června 2021, kdy okusil 200 denní klouzavý průměr, dále dodal. 

Dolar se během pondělí propadl, přestože další bezpečné měny, jako je japonský jen nebo švýcarský frank, posilovaly kvůli rizikům spojeným s Čínou. 


Zdroj: tradingview.com  

Sdílet

Další zprávy

Stáhněte si e-booky ZDARMA!

ZDARMA

Nejčtenější

Chci zaslat e-booky na můj email

Registrace

Osobní schůzka