fbpx

Zprávy

Glencore převezme německého producenta olova, společnost Weser-Metall

Největší těžařská společnost světa, Glencore, se rozhodla koupit německou společnost Weser-Metall, která je jedním z předních evropských producentů olova. Prakticky ve stejnou dobu australské úřady daly Glencoru zelenou pro rozšíření uhelného dolu Mangoola.

Německá společnost Weser-Metall se ocitla v insolvenci v květnu loňského roku. Důvodem byl pokles poptávky po průmyslových kovech, včetně olova, v důsledku omezení ekonomické aktivity kvůli koronavirové pandemii. Těžařská společnost Glencore vidí v investici příležitost a po převzetí Weser-Metallu plánuje investovat kolem 30 milionů dolarů do rozvoje zpracování olova a také do ochrany životního prostředí. Kolik ale Glencore za Weser-Metall zaplatí, firma nezveřejnila.

Vzápětí společnost Glencore informovala o úspěšném jednání s australskými úřady o rozšíření těžby u uhlí v dole Mangoola v v Upper Hunter Valley v Novém Jižním Walesu. Těžařská firma zde do roku 2030 vytěží 52 milionů tun uhlí. Právě na konci této dekády by mělo dobývání nerostu skončit. Glencore současně s australskou vládou jedná o rozšíření těžby olova a zinku v jiných částech země.

Akcie společnosti Glencore na zprávy zareagovaly mírným růstem o necelého půl procenta. Za posledních pět dní však posílily o více než čtyři a za poslední měsíc o bezmála sedm procent.


Hogan, Reuters
Shruti, Sonali, Reuters

Sdílet

Další zprávy

Stáhněte si e-booky ZDARMA!

ZDARMA

Nejčtenější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Chci zaslat e-booky na můj email

Registrace

Osobní schůzka