fbpx

Zprávy

4 nejlepší dlouhodobé investice, kterým později poděkujete

Jste typ investora, který své investice drží? Nebo jste často v pokušení nakupovat a prodávat tituly, které jsou trendem? Většina z nás často sklouzne k druhému typu myšlení, a to i přesto, že první přístup přináší ovoce.  

Pokud ale i tak inklinujete své investice dlouhodobě držet, níže uvádíme čtyři akcie, které se můžou hodit do vašeho osobního portfolia. V čem je ale háček? Tyto akcie byste měli držet ve víceletém horizontu, aby překonali svá současná zhodnocení.  


BlackRock  

Možná jste nikdy neslyšeli o společnosti BlackRock. BlackRock je podnikem, který stojí za skupinou fondů iShares obchodovaných na burze. Spravuje rovněž také tradiční podílové fondy.  

BlackRock je součástí neuvěřitelné konkurenční arény. Z údajů newyorské burzy cenných papírů vyplývá, že jen ve Spojených státech je kotováno téměř 2 700 ETF fondů, a přibližně 8 000 podílových fondů. BlackRock je však v této aréně spíše lídrem, než-li následovníkem. V roce 2012 dokázal rozrůst svoji základnu aktiv ze 4 bilionů dolarů na současných 9 bilionů.    

Společnost BlackRock tvrdí, že fondy obchodované na burze představují jen asi 3 % celkových investovaných aktiv na světě. Z toho pouze pět společností, které spravují aktiva, ovládá zhruba 11 % trhu. BlackRock je z pětice největším správcem aktiv, a vydělává kolem 3 % z ročních příjmů.  


Microsoft  

Softwarového giganta není třeba příliš představovat. Je z velké části zodpovědný za to, že se trh s osobními počítači stal tím, čím je dnes. Většina vlastníků osobních počítačů využívá jeho operační systém a kancelářskou sadu MS Office.  

Microsoft uvádí, že více než 1,3 miliardy zařízení je poháněno operačním systémem Windows 10. Statistiky z GlobalStats naznačují, že tato verze Windows je nainstalována na 74 % světových stolních počítačů a notebooků. Z toho vyplývá, že je tu velký prostor na to, aby uživatelé postupně přešli na upgrade.   

Microsoft ale již dávno není jen o softwaru. Videohry, osobní produktivita, a cloud služby jsou jen některé z dalších obchodních segmentů, které Microsoftu přinášejí tučné příjmy. Aby bylo jasno, nemusí se vždy jednat o rychlý růst.  

Navíc Microsoft je obrovská korporace a nevýhodou může být to, že je pro něj obtížné neustále získávat nové zákazníky. Avšak Microsoft je nezastavitelný. Od té doby, co v roce 2017 začal nabízet cloudové služby (SaaS), se jeho tržby a zisky vždy kvartálně navyšovaly.  


Mercado Libre  

V Jižní Americe není Mercado Libre jen tak obyčejná firma. Schválně, zeptejte se hrstky jihoamerických spotřebitelů, zda společnost znají, a drtivá většina z nich vám odpoví ano.  

Mercado Libre je považován (a často i nazýván) Amazonem Jižní Ameriky, i když to tak neodpovídá skutečnosti. Kromě online tržiště provozuje Mercado Libre rovněž online aukční platformu, která se podobá eBay, a digitální platformu, podobná PayPalu. Jen v minulém kvartálu dokázal zprostředkovat platby ve výši 20,9 miliardy dolarů a posloužil jako prostředník pro prodej fyzického zboží v hodnotě 7,3 miliardy dolarů.        

Spotřebitelský trh je stále v raných fázích digitalizace. Asociace mobilních telekomunikací GSMA odhaduje, že počet uživatelů mobilního internetu vzroste z 358 milionů (2020) na 423 milionů (2025). Tato předpověď růstu vypadá slibně, ale není až tak přesná. 

Mějte však na paměti, že mnoho existujících uživatelů internetu na jihoamerickém kontinentu dosud plně nevyužívá možnosti online nakupování. Zpravodajská služba Americas Market Intelligence uvádí, že trh digitálního obchodování v Latinské Americe do roku 2024 poroste o 29 %, přičemž tři čtvrtiny této činnosti budou provedeny na mobilních zařízeních.    


Boot Barn Holdings  

A nakonec, v našem případě do čtvrtice všeho dobrého, byste měli zvážit nákup akcie Boot Barn Holdings. Kamenné obchody stále nevymírají. Boot Barn Holdings je toho důkazem. Obchodní řetězec se svými 288 obchody dokázal proniknout do méně metropolitních spotřebitelských oblastí, kde nabízí zákazníkům sortiment produktů jako jsou boty či oblečení.  

Oděvní segment stále roste, a tomu nasvědčují i historické výsledky společnosti Barn. Každý fiskální rok dokázala společnost vylepšovat své hospodářské výsledky (v roce 2013 se jednalo o tržby v hodnotě 233 milionů dolarů, v březnu letošního roku zakončila tržby ve výši 893 milionů dolarů).  


James Brumley  
The Motley Fool  

Sdílet

Další zprávy

Stáhněte si e-booky ZDARMA!

ZDARMA

Nejčtenější

Chci zaslat e-booky na můj email

Registrace

Osobní schůzka